Алюміній, що змінює правила архітектури
Архітектура надихає, визначає тенденції та допомагає формувати наш світогляд. Не дивно, що такі універсальні матеріали, як алюміній, допомогли створити одні з найкрасивіших і найнадійніших архітектурних проєктів. Ми дивимося на джерела алюмінієвої архітектури.
В архітектурі алюміній може реалізувати те, чого не можуть інші звичайні будівельні матеріали, такі як цегла та дерево. Він міцний, але легкий, стійкий до корозії, підлягає нескінченній повторній переробці, і може формувати майже будь-яку форму. Протягом багатьох років алюміній був рушійною силою в революції сучасної архітектури. Ми покажемо вам, чому покоління архітекторів, виробників та домовласників працювали з алюмінієм й досі віддають йому перевагу.
Від скромних починань до визначних досягнень
На початку 20 століття алюміній не використовувався широко в архітектурі та інженерії через вартість. Але завдяки інноваціям у виробничих процесах у 1920-х роках вартість алюмінію була знижена на 80%, що відкрило багато можливостей. Метал став популярним для конструкцій та для використання в багатьох будівельних компонентах. Змінює правила гри для дверей, вікон, розсувних систем, покрівлі, сонцезахисних систем та фасадів.
Протягом багатьох років алюміній був рушійною силою в революції сучасної архітектури.
Невдовзі алюміній почав з’являтися у відомих архітектурних шедеврах, таких як Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку. Будівля, яка була завершена в 1931 році, залишалася найвищою будівлею у світі до 1970 року. Її базова конструкція та компоненти були виконані з алюмінію, а інтер’єр і вестибюль також оброблені цим матеріалом.
Протягом середини 20 століття знамениті архітектори широко експериментували з алюмінієм. Цікавим раннім прикладом модерністської архітектури з використанням матеріалу є Aluminaire House, перший суцільнометалевий будинок у Сполучених Штатах, спроєктований Лоуренсом Кочером і Альбертом Фреєм. Розташований у Палм-Спрінгс, Каліфорнія, будинок повністю складається з пожертвуваних матеріалів і був побудований лише за десять днів. Це всесвітньо відомий приклад, який демонструє необмежені можливості алюмінію.
Розширюючи межі "зеленого" будівництва
Алюміній продовжує розширювати кордони в 21 столітті. Сучасні алюмінієві сплави легко витримують вагу важких скляних прольотів, пропонуючи вам максимум денного світла. Сучасні хмарочоси з поєднанням скляних та алюмінієвих каркасів мають форму та висоту, що не піддають впливу гравітації, зі значно меншими викидами вуглецю.
екологічне будівництво та енергоефективність, люди в усьому світі віддають перевагу алюмінію як одному з найбільш екологічних будівельних матеріалів. Завдяки надзвичайній міцності, алюміній можна використовувати в будь-якому кліматі, і він все одно забезпечить вам чудовий захист. Технологія ізоляції, яка використовується в алюмінієвих вікнах, є перспективною відповіддю на більшість вимог до низького споживання енергії.
Крім того, наприкінці життєвого циклу виробу метал розплавляється з утворенням нового алюмінію без втрати якості. Завдяки такій нескінченній можливості вторинної переробки будівлі з інтенсивним використанням алюмінію отримали численні LEED BREEAM Відмінно. Це робить алюміній оптимальним партнером для екологічного будівництва для будь-якого проєкту, включаючи ваш.
Авторське право
Axis Towers – Ніно Мосулішвілі, Ніколоз Кіласонія, Олександр Мешевідзе, Гега Астахішвілі (архітектори); Тамар Дігмелашвілі (фотограф)
Perth Arena – ARM Architecture & CCN Architects (архітектори), Стівен Ніколлс (фотограф)